Organizuję i osobiście oprowadzam wycieczki po Warszawie. Z uwagi na dużą aktywność turystyczną na rynku warszawskim umożliwiam wstęp do:
Na życzenie organizuję pobyt w Warszawie, zamawiam wejściówki, bilety, dokonuję rezerwacji hoteli.
Zakwaterowanie:
Pomoc przy rezerwacji hotelu w podanej przez Państwa kwocie i standardzie
Zwiedzanie dla szkół i grup powyżej 10 osób:
Całodzienne zwiedzanie wg ustalonego programu cena 250 zł
Przy dłuższych pobytach cena uzgadniana indywidualnie z opiekunem grupy
Zwiedzanie weekendowe dla grup do 10 osób:
50 zł/grupy (od 1 do 10 osób) za 3 h zwiedzanie,każda kolejna godzina 50 zł/h
Program ustalam na 3 h, od Państwa decyzji zależy wydłużenie wycieczki.
Wycieczki w godzinach:
8:30-11:30; 12:00 – 15:00; 15:30-18:30
zwiedzanie wieczorne od 19:00- brak możliwości wstępu do zwiedzanych obiektów
Przy całodziennych wycieczkach cena do uzgodnienia
Przyjazd do Warszawy w godzinach przedpołudniowych. Wejście do Centrum Nauki Kopernik.
Misją Centrum Nauki Kopernik jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Obiad w jednej z warszawskich restauracji
Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Spacer uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane w 1980r na listę dziedzictwa narodowego UNESCO za wierną kopię odbudowanego miasta. Zobaczymy pomnik syrenki na Rynku Starego Miasta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Kolumnę Króla Zygmunta, Kościół, św. Anny.
O godz. 20:30 wybierzemy się na Podzamcze na pokaz multimedialny w parku fontann.
DZIEŃ 1
Spotykamy się na Placu Zamkowym przy Kolumnie Króla Zygmunta III Wazy. Krótka opowieść o losach Królai Warszawy. Następnie podążamy do Zamku Królewskiego. Zamek jest rekonstrukcją spalonego w 1939 roku i wysadzonego przez Niemców w 1944 roku zespołu. Mamy okazję podziwiać wspaniale odnowiony kompleks zamkowy oraz piękne zbiory sztuki.
Nie był w Warszawie ten, kto nie widział Warszawskiej Syrenki. Podążamy więc uliczkami Starego Miasta na Rynek, aby przyjrzeć się Warszawskie Syrence i wysłuchać legendy o niej. Spacer uliczkami Starego Miasta to również okazja do obejrzenia wspaniale zdobionych historycznych kamieniczek.
Dalej kierujemy się w stronę Barbakanu. Stare Miasto zaczęto otaczać umocnieniami obronnymi po założeniu miasta (około 1300 roku). W XVI wieku dawne wały z gliny i piasku zastąpiły mury ceglane na fundamencie z kamieni, z prostokątnymi basztami i Barbakanem (przedbramiem bramy Nowomiejskiej) projektu Jana Baptysty z Wenecji. Od drugiej połowy XVIII wieku mury były stopniowo rozbierane. Obecne stanowią rekonstrukcję z lat 1946-1954.
Przy obiedzie mamy okazję do podzielenia się pierwszymi wrażeniami.
Po obiedzie odwiedzimy Warszawskie ZOO. Warszawskie ZOO zostało założone w 1928. Wtedy prezentowało ok. 500 zwierząt, dziś ma ich blisko 5 tysięcy – przedstawicieli 500 gatunków. Są wśród nich takie, których nie spotka się w żadnym z polskich ogrodów.
Po kolacji przejażdżka warszawskim metrem i spacer pięknie wieczorem rozświetlonym Nowym Światem i dalej Krakowskim Przedmieściem, aż do Pałacu Prezydenckiego.
DZIEŃ 2
Połączenie historii z nowoczesnością odnajdziemy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Multimedialne ekspozycje przeniosą nas w czasy Powstania Warszawskiego.
Będąc w Warszawie nie sposób nie zobaczyć siedziby polskiego parlamentu. Siedziba Parlamentu: Sejmu i Senatu RP mieści się w gmachu powstałym w latach 1925–1929 w formie półrotundy; wg projektu K. Skórewicza. Gmach udekorowany jest fryzem z płaskorzeźbami. Po spaleniu w 1939 r. został odbudowany i rozbudowany. Zobaczymy też Giełdę Papierów Wartościowych. Obejrzymy pomieszczenia giełdy i z galerii na trzecim piętrze salę notowań, serce warszawskiej giełdy.
Podążamy pod Pałac Kultury, tu mamy czas na pamiątkowe zdjęcie pod Pałacem Kultury. Następnie wjeżdżamy na taras widokowy, skąd rozciąga się piękna panorama warszawskiego centrum.
Po obiedzie jedziemy do Łazienek Królewskich. To jeden z najpiękniejszych tego typu zespołów w Europie,założony w XVII przez St. Lubomirskiego. Obecny kształt Łazienki Królewskie zawdzięczają staraniom króla Stanisława Augusta Poniatowskiego(1732-1798), do którego należały od 1764 r. Spacerowe alejki prowadzą nas do Teatru na Wodzie. Mijamy Nową Pomarańczarnię i kierujemy się ku Pomnikowi Fryderyka Chopina. Tu odpoczywamy w ogrodzie różanym, dzielimy się wrażeniami.
Po krótkim odpoczynku przejedziemy autokarem do Wilanowa. Zwiedzimy Pałac Wilanowski i pospacerujemy po pałacowym parku. Tu też pożegnamy się z Warszawą, po tej krótkiej, ale intensywnej i mam nadzieję pełnej wrażeń wycieczce.
Oferta przykładowa, trasa wycieczki do uzgodnienia indywidualnego, zależna od liczby dni.
Możliwość poza zwiedzaniem odwiedzenia
„Złotych Tarasów”, zabawy w Aqua Parku i zorganizowania wielu jeszcze innych atrakcji
DZIEŃ 1
Przyjazd do Warszawy. Zakwaterowanie w hostelu. Wieczorny spacer po Warszawie z przewodnikiem. Przejdziemy Nowym Światem aż do Pałacu Prezydenckiego. Podejdziemy pod Pałac Kultury i Nauki. Powrót na nocleg. Nocleg w hostelu. Fakultatywnie wyjście do Multikina w Złotych Tarasach.
DZIEŃ 2
Śniadanie w hostelu. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem i spacer Krakowskim Przedmieściem.
Spacer uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane w 1980r na listę dziedzictwa narodowego UNESCO za wierną kopię odbudowanego miasta. Zobaczymy pomnik syrenki na Rynku Starego Miasta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Kolumnę Króla Zygmunta, Kościół, św. Anny.
Obiad w jednej z warszawskich restauracji na rynku Starego Miasta.
Zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przejazd metrem do stacji Nowy Świat. Przejdziemy Nowym Światem aż do Pałacu Prezydenckiego. Podejdziemy pod Pałac Kultury i Nauki. Dla chętnych czas wolny w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu.
Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekcja filmu 3D „Miasto ruin”
Odwiedzimy Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie. Muzeum w podziemiach kościoła ukazuje historię życia i męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Obiad w jednej z warszawskich restauracji.
Wizyta w Nadleśnictwie Kampinoskiego Parku Narodowego. Teren Kampinoskiego Parku Narodowego udostępniany jest w celach naukowych, edukacyjnych, kulturowych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Powierzchnia parku wynosi 38 544,33 ha, z czego 72,40 ha przypada na Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach w woj. łódzkim. W parku występuje 66 gatunków drzew i 70 gatunków krzewów, z czego 33 gatunki drzew i 46 gatunków krzewów jest pochodzenia rodzimego. Kampinoski Park Narodowy jest jedną z najważniejszych ostoi fauny niżu polskiego. Szacuje się, że może tutaj występować połowa, czyli ok. 16,5 tysiąca rodzimych gatunków zwierząt.
Powrót do Warszawy w godzinach późno popołudniowych. Nocleg w hostelu.
DZIEŃ 4
Śniadanie w hostelu. Będąc w Warszawie nie sposób nie odwiedzić łazienek miejsc związanych z pamięciom o jednym
z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Pomnik w Łazienkach odsłonięto w 1926 r. Podczas okupacji hitlerowcy zniszczyli pomnik. Zrekonstruowany po wojnie, powrócił w 1958 na dawne miejsce. Latem przy pomniku odbywają się koncerty chopinowskie. To również miejsce wypoczynku warszawiaków wśród kwitnących różanych rabat.
Obiad w restauracji w Wilanowie. Park wilanowski to miejsce niezwykłe ze względu na bogactwo przyrodnicze, tam też po obiedzie udamy się na spacer. Obiad w restauracji Wyjazd z Warszawy.
SZYMERSKI TRAVEL
Włodzimierz Szymerski
Ul. Balkonowa 5 lok. 18
03-329 Warszawa
Tel. +48 811-63-84
Tel. Kom. 607-918-333
E-mail: biuro@szymerskitravel.pl